Wady i zalety poręczy nierdzewnych

Balustrady oraz poręcze są niezbędne do tego, aby poczuć się bezpiecznie podczas wchodzenia po schodach czy stania blisko krawędzi. Z tego powodu wszelkie konstrukcje na wysokościach (jak np. schody, ale też balkony czy piętrowe powierzchnie handlowe) muszą się w taki sposób zabezpieczać. Istnieje jednak kilka metod tworzenia poręczy. Jedną z najpopularniejszych są poręcze nierdzewne. Z czego wynika tak duże ich rozpowszechnienie?

Trwałość i stabilność

Niewiele jest materiałów, które przychodzą od razu na myśl, gdy mowa o wytrzymałości. Stal na stałe wpisała się w historię cywilizacji. Do dziś znajduje ona swoje szerokie zastosowanie. Można ją spotkać właśnie jako materiał balustrad i poręczy. Zwłaszcza jeśli chodzi o jej nierdzewną wersję. Wynika to z wyjątkowej trwałości stali. Potrafi ona przetrwać nawet kilkadziesiąt lat w niemal nienaruszonym stanie. Poręcze nierdzewne mogą więc spełniać swoją funkcję przez bardzo długi czas. Dodatkowo stal odporna na korozję jest mało wrażliwa na typowe uszkodzenia mechaniczne, tj. uderzenia czy zarysowania, a także wykazuje się bardzo dobrą stabilnością. Wykonanej z niej poręczy można bezpiecznie chwycić się, wchodząc po schodach, czy oprzeć podczas spoglądania zza balustrady.

Estetyka wykonania

Stalowe powierzchnie cieszą oko. Ich barwa kojarzy się z nowoczesnością i profesjonalizmem. Jeśli jednak chce się osiągnąć inny efekt, to można w prosty sposób pomalować ją na jakikolwiek inny kolor, np. z palety barw RAL, nie tracąc nic z ich odporności oraz wytrzymałości. Dzięki czemu poręcze nierdzewne można dostosować do wszelkich założeń projektowych przy aranżacji wnętrz. To jednak nie wszystko. Do poręczy nierdzewnych da się z łatwością dodać inne materiały: szkło, kamień, cegłę itp. To znacznie poszerza możliwości aranżacyjne. Oprócz tego balustrady i poręcze mogą dzięki stali przybrać bardzo różne kształty.

Wady poręczy nierdzewnych

Niestety poręcze ze stali nierdzewnej nie są produktem idealnym. Posiadają one dwie wyraźne wady, które jednak nie przekreślają całkowicie ich wartości. Pierwszy minus takiego rozwiązania stanowi ich cena. Może być ona dość wysoka, zwłaszcza jeśli korzysta się z modeli od zagranicznych producentów. Można jednak uznać, że spory koszt poniesiony na poręcze nierdzewne rekompensowany jest przez wyżej wymienione zalety.

Drugą wadą jest podatność poręczy, czy balustrad na zabrudzenia. Wszelkie nieczystości są bardzo widoczne na stalowych powierzchniach, a zaniedbanie w tej kwestii może doprowadzić do trwałego zanieczyszczenia. Wymagają więc stałej, choć niekoniecznie drogiej i skomplikowanej konserwacji. Na dodatek można tego uniknąć, decydując się na matowy wariant poręczy nierdzewnych.

Posiadamy:

Dostawcy posiadają:

Z uwagi na pandemię koronawirusa COVID-19 od dnia 16-03-2020
(do odwołania) wprowadzamy dodatkowe środki zapobiegawcze:

  1. Dział obsługi bezpośredniej klientów detalicznych i biznesowych zostaje zamknięty – zamówienia przyjmujemy tylko drogą elektroniczną oraz telefonicznie.
  2. Transport dostaw – towar będzie dostarczony tylko firmami zewnętrznymi.
  3. Odbiór towaru – będzie możliwy tylko po wcześniejszym ustaleniu
    z działem handlowym.
  4. Formy płatności – możliwe tylko przelew, bądź przedpłata (brak płatności gotówkowych).
  5. Biura sprzedażowe pracują w trybie dyżurowym i zdalnym. Oznacza to, że przygotowanie ofert lub odebranie telefonu może potrwać odrobinę dłużej, niż zazwyczaj. Liczymy na Państwa wyrozumiałość i zrozumienie.