5 zalet kalibrowanych łańcuchów nierdzewnych

Łańcuchy nierdzewne wykorzystywane są w wielu gałęziach gospodarki, a także odgrywają ważną rolę jako część osprzętu żeglarskiego. Muszą być więc wykonane w zgodzie z rygorystycznymi standardami, według precyzyjnych parametrów określonych przez zleceniodawcę. Kalibracja łańcuchów nierdzewnych jest procesem, który zapewnia, że będą one produktami o wyjątkowych właściwościach. A zatem jakie są jej główne zalety?

Przede wszystkim klient zyskuje gwarancję dużej powtarzalności. Skalibrowane łańcuchy nierdzewne charakteryzują się minimalnymi odchyleniami w rozmiarze. Parametry potwierdzone są certyfikatami załączanymi do produktów.

Kolejną zaletę stanowi fakt, że wysoka powtarzalność ogniw sprawia, że łańcuchy nierdzewne zyskują zwiększoną funkcjonalność. Można je zastosować wszędzie tam, gdzie wymagana jest najwyższa precyzja, np. w wyciągarkach oraz różnego typu napędach. Oznacza to, że łańcuchy kalibrowane sprawdzą się przy produkcji maszyn oraz innych urządzeń w dużych zakładach produkcyjnych.

Kalibracja łańcuchów nierdzewnych pozwala użytkownikowi lepiej przewidywać długość ich przydatności i kalkulować koszty eksploatacyjne. Niemal identyczne wymiary oczek sprawiają, że łańcuch zużywa się w taki sam sposób na całej długości. Dzięki temu przedsiębiorstwo będzie w stanie wyznaczyć dokładniejszy termin wymiany.

Wykonanie kalibracji sprawia także, że podczas pracy łańcuch nie będzie się zacinał, co bezpośrednio przedłuża jego żywotność. Przekłada się to na bardziej wydajną pracę urządzeń oraz znacznie mniejsze ryzyko wystąpienia usterki. Kalibracja przyczynia się zatem do wygenerowania wymiernych oszczędności w ciągu długiego okresu eksploatacji.

Bezsprzeczną zaletą kalibracji jest również możliwość wykonania łańcuchów wzmocnionych oraz posiadających wysoką odporność na szkodliwe czynniki atmosferyczne czy działanie substancji kwasowych. Kalibracja może być przeprowadzana w przypadku każdego rodzaju łańcucha nierdzewnego, niezależnie od długości ogniwa.

Tak w dużym skrócie przedstawiają się największe korzyści ze stosowania łańcuchów nierdzewnych skalibrowanych. Przy wyborze artykułów do konkretnych zastosowań warto upewnić się, że dany producent posiada w ofercie produkty skalibrowane i jest w stanie potwierdzić to załączonymi certyfikatami. Stosowanie łańcuchów bez kalibracji może spowodować nie tylko straty finansowe, ale także narazić pracowników na niebezpieczeństwo podczas pracy. Należy więc współpracować jedynie z firmami, które produkują i sprzedają łańcuchy wykonane według rygorystycznych norm jakościowych.

 

 

Posiadamy:

Dostawcy posiadają: