O firmie

Firma Metfix powstała w 2007 roku. Sama nazwa firmy została stworzona w taki sposób, aby odzwierciedlała genezę oraz ideę jej funkcjonowania na wielu płaszczyznach:

 • zakresu oferowanych produktów: „met” – czyli elementów metalowych oraz „fix” jako szeroki ich zakres w rozumieniu materiału i formy oraz zakresu ,
 • zainteresowań samego założyciela ukierunkowanych na elementy złączne metalowe.

Początkowo firma Metfix była małą, nieznaczącą i kilkuosobową firmą. Dziś należy do ścisłej czołówki polskich importerów elementów złącznych. Od 2016 roku, po zwiększeniu swoich powierzchni magazynowych firma dysponuje łącznie około 1400 miejscami paletowymi w centrali (Godętowo) oraz 10 498 miejsc paletowych magazynu konsygnowanego usytuowanego na granicy polsko-niemieckiej . Celem nadrzędnym firmy jest bycie „silnym ogniwem” w łańcuchu dostaw swoich klientów. Aby zapewnić powyższe założenia firma Metfix zdobyła szereg certyfikatów świadczących o jej profesjonalnym podejściu. Posiadamy certyfikaty:

 

system zarządzania jakością ISO 9001 oraz środowiskiem 14001

 

 

Certyfikat Firmy Godnej Zaufania za lata 2015 oraz 2016 r.

 

 

Certyfikat Złoty Płatnik

 

Głównym przedmiotem importowanych i oferowanych przez nas produktów są elementy złączne nierdzewne (w tym: śruby, nakrętki, podkładki, kotwy segmentowe , sworznie, pręty gwintowane) – około 60% asortymentu,

pozostałe część to:
– liny i łańcuchy nierdzewne, zawiasy nierdzewne oraz osprzęt żeglarski (zaciski do lin, karabińczyki, szekle, zawiasy i inne),
– elementy złączne ocynkowane (w tym: śruby, nakrętki, podkładki, kotwy, sworznie, pręty gwintowane),
– stopki do maszyn nierdzewne,
– armatura nierdzewna,
– elementy specjalne na rysunek.

Jesteśmy wiodącym importerem elementów takich jak:

 • ŚRUBY NIERDZEWNE I STALOWE (śruby metryczne, śruby calowe, śruby drobnozwojowe; śruby wg DIN, UNC, UNF, BSF, BSW, itp.),
 • NAKRĘTKI NIERDZEWNE I STALOWE (nakrętki metryczne, nakrętki calowe, nakrętki drobnozwojowe; nakrętki NFE, DIN, UNC, UNF, BSF, BSW, itp.),
 • PODKŁADKI NIERDZEWNE I STALOWE (podkładki zwykłe, podkładki sprężynowe, podkładki kontaktowe, segery; podkładki NFE, DIN, itp.),
 • LINY I ŁAŃCUCHY NIERDZEWNE,
 • PRĘTY GWINTOWANE (pręty metryczne, pręty calowe, pręty drobnozwojowe; pręty DIN, UNC, UNF, BSF, BSW, itp.),
 • WKRĘTY (wkręty calowe I INNE),
 • BLACHOWKRĘTY, SWORZNIE, KOTWY NIERDZEWNE,
 • CERTYFIKOWANE DENNICE NIERDZEWNE,
 • STOPKI DO MASZYN / PODSTAWKI DO MASZYN,
 • AKCESORIA ŻEGLARSKIE,
 • ELEMENTY SPECJALNE (TOCZONE, FREZOWANE, ITP) WG SPECYFIKACJI KLIENTA.

Specjalizujemy się w szczególności w materiałach:

 • nierdzewnych (A1, A2, A3, A4, A5, DUPLEX, SUPERDUPLEX – AISI 304, AISI 310, AISI 316, AISI 410, AISI, 431 i innych)
 • stopowych (ASTM A 193 B7, ASTM A 194, ASTM L7, 2H i innych)
 • aluminium, brązu, miedzi, tytanu i innych
 • stalowych wpowłoce: ocynku galwanicznym, ocynku ogniowym, Geomet, Dacromet, Delta Protect, Delta Magni,

Jako firma posiadająca doświadczonych pracowników branży metalowej, współpracujemy obecnie z wieloma nowoczesnymi producentami europejskimi, dzięki czemu oferowany przez nas asortyment wyrobów gotowych, a także możliwości ich wykonania jest tak szeroki.

Obecnie ponad 40% naszych wysokiej jakości produktów jest eksportowana do klientów z Niemiec, Wielkiej Brytanii, krajów Beneluxu, Estonii, Norwegii..

Najcenniejszym zasobem firmy są nasi ludzie dlatego:

– wspieramy ich zarówno w sprawach firmowych jak i prywatnych, tak by byli zadowoleni w obu sferach swojego życia.

Realizując powyższą ideę finansujemy szkolenia mające na celu podwyższenie kwalifikacji pracowników tak by ich kontakt z klientami oraz dostawcami dawał satysfakcję zarówno na polu biznesowym jak również prywatnym. Patronujemy również naszej drużynie piłki nożnej jako narzędzia treningu cech takich jak siły woli czy motywacji – niezbędnych dla rozwoju jednostki.

– nasze stosunki oparte są na pełnym zrozumieniu i szacunku

Wychodzimy z założenia, że zadowolony pracownik to dobry pracownik. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły załogi szczególnie te, które pozwalają rozwiązywać najtrudniejsze problemy.

Nasi Klienci są dla nas najważnejsi

Nasi klienci są dla nas nie tylko partnerami biznesowymi, ale i kolegami, a nawet przyjaciółmi. Często pomagamy im nie tylko na polu oferowanych przez nas dostaw, ale również w sprawach prywatnych – wymieniając się różnymi doświadczeniami, emocjami oraz kontaktami.

W obu przypadkach zarówno pracowników jak i klientów to człowiek jest motorem działania więc to on jest dla nas najważniejszy.

JESTEŚMY W STANIE PODJĄĆ SIĘ KAŻDEGO WYZWANIA JAKIE STWARZA WSPÓŁCZESNY ROZWÓJ TECHNOLOGICZNY. W ZWIĄZKU Z TYM JESTEŚMY OTWARCI NA KAŻDE PAŃSTWA ZAPOTRZEBOWANIE. ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY.

Posiadamy:

Dostawcy posiadają: