Rodzaje adapterów montażowych do fotowoltaiki

Postępujące zmiany klimatyczne oraz regularne podnoszenie cen za energię elektryczną sprawiły, że coraz więcej osób decyduje się na instalacje fotowoltaiczne w swoich domach. To rozwiązanie ekologiczne i przynoszące realne oszczędności. Ponadto na zakup paneli często można uzyskać atrakcyjne dofinansowanie od samorządów.
Kiedy już zdecydujemy się na zaprojektowanie instalacji, pozostaje jej montaż. Cały proces nie jest skomplikowany, jednak należy działać precyzyjnie, rozważnie oraz zgodnie z instrukcją obsługi, aby system działał optymalnie i nie stanowił zagrożenia dla konstrukcji budynku oraz przebywających w nim osób. Dużą wagę należy zatem przywiązać do elementów montażowych, takich jak śruby, dwugwinty, nakrętki czy adaptery montażowe A2. To od tych części zależy w dużej mierze stabilność oraz wytrzymałość całej konstrukcji. Należy więc upewnić się, że są one wykonane z najwyższej jakości materiałów, posiadają odpowiednie certyfikaty i będą spełniać swoją funkcję przez długi okres.

Przydatne adaptery montażowe A2

Panele słoneczne instalowane są na specjalnych profilach – ich umocowanie na dachu zależy od tego, jaka jest konstrukcja budynku. Najczęściej spotykane dachy są skośne lub płaskie. Te pierwsze z reguły pokryte są blachą lub blachodachówką, czasem również papą lub gontem bitumicznym.
Podczas montażu wierci się w dachówkach otwory, przez które wprowadza się śruby dwugwintowe aż do krokwi. Rozstaw śrub zależy od wielkości samych modułów, a także tego, czy instaluje się je poziomo, czy pionowo. Następnie do śrub przykręca się właśnie wspomniane adaptery montażowe A2. Na rynku elementy te dostępne są w różnych rodzajach. Bardzo często wykorzystuje się modele M10 (80x30x4,5×11 wersja optymalna cenowo i jakościowo), czyli dopasowane do takich samych śrub M10x25 lub m10x20. Oczywiście w zależności od konstrukcji,Adaptery montażowe a2można skorzystać z adapterów o innego rodzaju parametrach.
Adaptery montażowe wykonane ze stali A2 odznaczają się doskonałymi właściwościami antykorozyjnymi, dzięki czemu są w stanie funkcjonować w skrajnych warunkach atmosferycznych przez cały rok.

Montaż fotowoltaiki z wykorzystaniem adapterów

Adaptery montażowe A2 sprawdzają się doskonale zwłaszcza w przypadku dachów skośnych pokrytych blachodachówką. Wyposażone są one w otwór na śrubę oraz w dodatkowy, specjalnie zaprojektowany, otwór podłużny. Pozwala to na precyzyjne wyrównanie profili i skorygowanie wszelkich powstałych podczas ich przykręcania nierówności.
Bez względu na rodzaj zastosowanego adaptera, musi on być przystosowany do przyjmowania określonych sił, które będą na niego działały podczas pracy. Nie może się odkształcać ani być wrażliwy na uszkodzenia mechaniczne. W każdym wypadku należy dobrać taki rodzaj oraz rozmiar adaptera, jaki zaleca producent danych paneli fotowoltaicznych. Nie przestrzeganie tego zalecenia może skutkować uszkodzeniem całej instalacji.

Posiadamy:

Dostawcy posiadają:

Z uwagi na pandemię koronawirusa COVID-19 od dnia 16-03-2020
(do odwołania) wprowadzamy dodatkowe środki zapobiegawcze:

  1. Dział obsługi bezpośredniej klientów detalicznych i biznesowych zostaje zamknięty – zamówienia przyjmujemy tylko drogą elektroniczną oraz telefonicznie.
  2. Transport dostaw – towar będzie dostarczony tylko firmami zewnętrznymi.
  3. Odbiór towaru – będzie możliwy tylko po wcześniejszym ustaleniu
    z działem handlowym.
  4. Formy płatności – możliwe tylko przelew, bądź przedpłata (brak płatności gotówkowych).
  5. Biura sprzedażowe pracują w trybie dyżurowym i zdalnym. Oznacza to, że przygotowanie ofert lub odebranie telefonu może potrwać odrobinę dłużej, niż zazwyczaj. Liczymy na Państwa wyrozumiałość i zrozumienie.