od 01.01 jesteśmy użytkownikami systemu KSeF.

Na czym polega metoda suchego montażu?

Mimo wielu zalet wynikających ze stosowania tzw. suchego montażu, z technologii tej w Polsce korzysta się relatywnie rzadko. Wciąż dominującym sposobem mocowania płyt do ścian jest używanie zalewek cementowych lub klejów, które często są nieodpowiednie w stosunku do potrzeb określonego zadania. Na szczęście wspomniany brak popularności suchego montażu dotyczy wyłącznie budownictwa jednorodzinnego oraz inwestycji budowlanych realizowanych w małej lub średniej skali. Kierownicy dużych przedsięwzięć coraz częściej sięgają po rozwiązania nowoczesne, innowacyjne i możliwe jak najbardziej efektywne. Jednym z nich jest właśnie technologia suchego montażu.

Zalety suchego montażu

Technologia ta wykorzystuje specjalne kotwy do montażu elewacji kamiennych lub betonowych, które stanowią jedyny element spinający ze sobą powierzchnię płyty oraz ściany budynku. Dzięki czemu możliwe jest trwałe zespolenie ze sobą obu płaszczyzn, bez konieczności stosowania jakichkolwiek mas wiążących, cementów, klejów lub zalewek.

Wykorzystywanie kotew do montażu elewacji kamiennych lub betonowych, zamiast metod tradycyjnych, pozytywnie wpływa przede wszystkim na pracę poszczególnych przytwierdzonych do ściany płyt. Naturalne wietrzenie uzyskiwane za pośrednictwem tego rozwiązania uodparnia je na erozję oraz pozwala zredukować do zera ryzyko pojawienia się na nich wykwitów z podłoża. Suchy montaż stwarza również możliwość zainstalowania efektywnego ocieplenia ścian, poprzez ułożenie warstw izolacyjnego materiału w przestrzeni obecnej pomiędzy zewnętrzną powierzchnią ściany a płaszczyzną elewacji. Z pozostałych atutów wspomnianej technologii wymienić należy wydajną ochronę ścian przed oddziaływaniem czynników atmosferycznych, a także przed ich przemarzaniem oraz przepuszczaniem wilgoci do wnętrza budynku.

Kotwy do montażu elewacji kamiennych lub betonowych – specyfika

Elementy złączne stosowane na potrzeby technologii suchego montażu muszą być odporne na oddziaływanie potencjalnie szkodliwych czynników zewnętrznych. Jednym z lepiej sprawdzających się w tym zakresie materiałów jest zatem nierdzewna stal kwasoodporna. Kotwy do montażu elewacji kamiennych lub dekoracyjnych płyt betonowych dzielą się na kilka najważniejszych rodzajów, różniących się od siebie dedykowanym zastosowaniem. Wśród nich odnajdziemy zarówno kotwy klasyczne, przeznaczone do mocowania w obrębie typowych podłóż pełnych, jak i kotwy niestandardowe – np. rurowe, regulowane, spawalnicze, elewacyjne lub specjalne, wykorzystywane m.in. do montażu parapetów lub płyt w okiennych ościeżach.

Posiadamy:

Dostawcy posiadają: