od 01.01 jesteśmy użytkownikami systemu KSeF.

Jak wybrać podkładki nierdzewne do montażu mebli?

Aby montaż mebli przebiegał sprawnie i bezproblemowo, trzeba zaopatrzyć się we właściwe narzędzia oraz elementy łączące. Należą do nich chociażby podkładki. Do czego one służą? To zależy od rodzaju podkładki – a tych funkcjonuje na rynku wiele.

Podkładki na każdą okazję

Dobór połączenia ma duży wpływ na to, jaki efekt uzyska się podczas montażu. Należy więc zastanowić się, czego aktualnie potrzebują posiadane meble. Są całkowicie nowe i warto zabezpieczyć je przed niszczeniem? A może mają już swoje lata, a zostały rozmontowane podczas przeprowadzki i uwydatniły się ich wady wynikające z wieku? Na każdą sytuację istnieją podkładki nierdzewne, które pomogą rozwiązać problem.

Najczęściej stosowanymi w praktyce podkładkami są modele standardowe. Przybierają okrągły lub kwadratowy kształt. Ich głównym zadaniem jest zabezpieczenie powierzchni mebla podczas dokręcania śrub. Nierzadko trzeba użyć sporej siły, aby zapewnić komodzie czy szafce odpowiednią stabilność. Niesie to jednak za sobą ryzyko uszkodzenia materiału, z którego zostały wykonane. W takim przypadku podkładki nierdzewne standardowe będą najlepszym rozwiązaniem. Dzięki nim śruba nie ma styczności z drewnem (lub innym surowcem), więc go nie zarysuje. Podkładka lepiej też rozkłada siłę, jaką stosuje się na wkręcie.

Stare meble bardzo często wykazują się różnymi nierównościami, wynikającymi z naturalnej eksploatacji. Warto wiedzieć, że da się w bardzo prosty sposób zniwelować różnice w poziomach. Wystarczy użyć do tego podkładki wyrównujące. Są one zaprojektowane w taki sposób, aby wciąż można było komfortowo korzystać z mebli. Przed zakupem należy jednak dokładnie zmierzyć nierówność, aby dobrać podkładkę nierdzewną o właściwych wymiarach. Zbyt duża albo za mała podkładka nie rozwiąże problemu.

Połączenia śrubowe, służące otwieraniu/zamykaniu szafek i tym podobnych mebli, narażone są także na poluzowanie. Odpowiednia podkładka nierdzewna eliminuje tę powtarzającą się często niedogodność. W tym celu trzeba zaopatrzyć się w podkładki odginane lub podatne. Utrzymują one śruby stabilnie w jednym miejscu, bez względu na okoliczności.

Jakość wykonania podkładek

Oprócz konkretnego rodzaju podkładki nierdzewnej, powinno się zwrócić uwagę na jej jakość. Jeśli nie jest ona odporna na korozję, lepiej jej nie stosować. Dotyczy to nawet mebli, które stoją w suchym pomieszczeniu. Stal nierdzewna jest po prostu wytrzymalsza.
O wysokiej jakości produkcji świadczy też dostosowanie do norm DIN, ISO, ANSI oraz NFE. Jeśli opis podkładki nierdzewnej nie zawiera informacji o tych standardach, lepiej zdecydować się na produkt pochodzący od innego producenta.

Posiadamy:

Dostawcy posiadają: