Jak wybrać odpowiednie bloki żeglarskie do naszej łódki?

Profesjonalny osprzęt żeglarski znajdujący się na statku z pewnością umożliwia bezpieczne sterowanie jednostką i sprawia, że jej właściciel może cieszyć się radością z rejsów. Wybór odpowiednich bloków żeglarskich do łódki może jednak sprawiać trudności. Czym się kierować przy doborze bloczków? Na jakie cechy tych akcesoriów warto zwracać uwagę? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Bloczki ze stali nierdzewnej oraz bloczki nylonowe

Bloczki żeglarskie mogą mieć dowolne średnice rolek, ponieważ poszczególne modele są przystosowane do użytkowania z linami o różnych splotach i grubościach. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, a bogata oferta sprawia, że każdy wilk morski z pewnością znajdzie bloczki dopasowane do swoich potrzeb. Wybierać można m.in. spośród bloczków pojedynczych, szeregowych, pokładowych, zwrotnych, wiolinowych, produktów z zaczepami  lub bez.

Jakie bloki żeglarskie będą najlepsze do naszej łódki?

Wybierając bloczki żeglarskie, należy wziąć pod uwagę wyłącznie produkty pochodzące od sprawdzonych producentów i cechujące się niskim współczynnikiem tarcia. Niezwykle ważną kwestią jest również odporność na wilgoć, niesprzyjające warunki atmosferyczne czy techniczne, a także na deformacje mechaniczne, którym może ulec sprzęt podczas intensywnego użytkowania. Podczas zakupu bloczków dobrze również sprawdzić ich możliwości obciążeniowe. Warto dodać, że wysoka jakość materiałów wykorzystanych do produkcji bloczków oraz precyzja ich wykonania zapewniają wieloletnią żywotność i wytrzymałość wyrobów. Podsumowując, przed zakupem należy odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

 • Gdzie dokładnie zamontowane będą bloczki?
 • Jakie napięcie maksymalne może być w miejscu, w którym przez bloczek przechodzi lina?
 • Jaki będzie rodzaj i średnica liny?
 • W jaki sposób bloczki będą przymocowane?
 • Jaka będzie intensywność ich użytkowania, w jakich warunkach i na jakim typie łodzi będą eksploatowane?
 • Czy z bloków będzie z korzystała osoba doświadczona czy amator?

Jeśli znamy już odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania, zdecydowanie łatwiej będzie dobrać optymalny osprzęt żeglarski. O pomoc warto dopytać też profesjonalistów oferujących produkty – na pewno doradzą najlepsze rozwiązanie.

 

Posiadamy:

Dostawcy posiadają:

Z uwagi na pandemię koronawirusa COVID-19 od dnia 16-03-2020
(do odwołania) wprowadzamy dodatkowe środki zapobiegawcze:

 1. Dział obsługi bezpośredniej klientów detalicznych i biznesowych zostaje zamknięty – zamówienia przyjmujemy tylko drogą elektroniczną oraz telefonicznie.
 2. Transport dostaw – towar będzie dostarczony tylko firmami zewnętrznymi.
 3. Odbiór towaru – będzie możliwy tylko po wcześniejszym ustaleniu
  z działem handlowym.
 4. Formy płatności – możliwe tylko przelew, bądź przedpłata (brak płatności gotówkowych).
 5. Biura sprzedażowe pracują w trybie dyżurowym i zdalnym. Oznacza to, że przygotowanie ofert lub odebranie telefonu może potrwać odrobinę dłużej, niż zazwyczaj. Liczymy na Państwa wyrozumiałość i zrozumienie.