7 rodzajów podkładek stalowych

Podkładki odgrywają niezwykle ważną rolę w każdym połączeniu. Jakość łączenia zależy od zarówno od jego elementów, ich wytrzymałości, parametrów, jak i sposobu współpracy z materiałami.

Dlatego na rynku znajdziemy rozmaite podkładki stalowe, dostosowane do funkcjonowania w różnych warunkach.

Podkładki wpływają na stabilność całej konstrukcji, w której się znajdują, ponieważ to one stanowią nieodłączny związek ze śrubami oraz nakrętkami. Najpowszechniejszym rodzajem występującym w wielu branżach są podkładki stalowe standardowe. Służą one przede wszystkim do ochrony powierzchni podczas tworzenia połączenia śrubowego.

Kolejny typ podkładek to elementy sprężyste – zaprojektowano je w taki sposób, aby doskonale przylegały do gwintu oraz zapewniały mocną izolację pomiędzy podłożem a obiektem. Z tych podkładek korzysta się np. w przemyśle motoryzacyjnym i wszędzie tam, gdzie połączenia mogą się poluzować w trakcie uciążliwej eksploatacji. Do dyspozycji fachowców producenci oddają również podkładki odginane, które występują w kilku podrodzajach (dwuotworowe, z noskiem wewnętrznym lub zewnętrznym). Ich głównym zadaniem jest ochrona połączenia śrubowego przed samoistnym odkręcaniem się.

Na rynku znaleźć można także podkładki wyrównujące, które niwelują występujące w danym połączeniu pochylenie.

Podkładki stalowe do różnych zastosowań

Wysoce wyspecjalizowane firmy produkują również nietypowe, a przy tym dedykowane pod konkretne rozwiązania podkładki. Można wśród nich wymienić specjalne podkładki stalowe do drewna. Zaprojektowane są one w taki sposób, aby jak najlepiej pracowały w łączeniach elementów drewnianych.

Wyżej wymieniona klasyfikacja bierze pod uwagę przede wszystkim kształt podkładki, który ma wpływ na jej pracę. Elementy te mogą być również wykonane z różnego typu materiałów w

zależności od przeznaczenia. Do połączeń, w których działają duże siły stosuje się specjalne podkładki hartowane. Z kolei podkładki z PCV sprawdzają się doskonale wszędzie tam, gdzie potrzebne jest uzyskanie doskonałej szczelności i ochrony przed wilgocią.

Jak widać na rynku dostępnych jest wyjątkowo dużo różnych rodzajów podkładek. Najlepsze firmy w branży wykonują je na życzenie klientów, zgodnie z ich oczekiwaniami. Dobór odpowiednich elementów to niezwykle ważny proces w tworzeniu połączeń. Jedynie podkładki stalowe posiadające certyfikaty potwierdzające ich najwyższą jakość, dają gwarancję, że połączenia w konstrukcji będą mocne i nie poluzują się w trakcie użytkowania.

Posiadamy:

Dostawcy posiadają:

Z uwagi na pandemię koronawirusa COVID-19 od dnia 16-03-2020
(do odwołania) wprowadzamy dodatkowe środki zapobiegawcze:

  1. Dział obsługi bezpośredniej klientów detalicznych i biznesowych zostaje zamknięty – zamówienia przyjmujemy tylko drogą elektroniczną oraz telefonicznie.
  2. Transport dostaw – towar będzie dostarczony tylko firmami zewnętrznymi.
  3. Odbiór towaru – będzie możliwy tylko po wcześniejszym ustaleniu
    z działem handlowym.
  4. Formy płatności – możliwe tylko przelew, bądź przedpłata (brak płatności gotówkowych).
  5. Biura sprzedażowe pracują w trybie dyżurowym i zdalnym. Oznacza to, że przygotowanie ofert lub odebranie telefonu może potrwać odrobinę dłużej, niż zazwyczaj. Liczymy na Państwa wyrozumiałość i zrozumienie.