od 01.01 jesteśmy użytkownikami systemu KSeF.

Rodzaje i zastosowanie opasek nierdzewnych

Opaski nierdzewne to typ opasek zaciskowych, cechujący się dużą wytrzymałością i odpornością na korozję. Możemy wśród nich wyróżnić wiele typów, z których każdy będzie miał inne zastosowanie.

Rodzaje opasek nierdzewnych

Budowa opasek zaciskowych jest prosta, a przy tym samym genialna w swojej prostocie. To pierścień lub pasek, do którego dołączony został zaciskowy mechanizm. Może on przybierać różne formy, być mniej lub bardziej skomplikowany. Ważne jednak, aby wybrać taki, który będzie najlepiej spełniał swoje zadanie w danej sytuacji. Na rynku można znaleźć wiele typów obejm, z których każda będzie miała odrębne zastosowanie. Wyróżnia się przede wszystkim:

  • opaski ślimakowe,
  • obejmy zaciskowe „ROBUST typ S” oraz ROBUST DSB (nazywane też GBS),
  • opaski z zamkiem zatrzaskowym typ „EF”,
  • taśmy z zamkami do samodzielnego montażu typ EB,
  • opaski do spawania typ GS tzw. opaski kominowe,
  • opaski zaciskowe typ „RUBBER” (obejmy z EPDM),
  • opaski akumulatorowe.

Zastosowanie poszczególnych typów opasek

Opaski ślimakowe, których nazwa wzięła się od charakterystycznego kształtu przypominającego ślimaka, doskonale nadają się do instalacji hydraulicznych czy gazowych. Spełnią swoją funkcję w rolnictwie, ogrodnictwie, a także w branży motoryzacyjnej, gdyż są odporne na wszelkie smary, oleje, wodę (nawet słoną) i parę wodną. Ząbkowana powierzchnia zapewnia trwałość oraz precyzyjnie dopasowanie.

Obejmy zaciskowe „ROBUST typ S” (z jedną śrubą) oraz ROBUST DSB (z dwiema śrubami) posiadają szeroki pierścień ze specjalnymi mostkami, a także bardzo silne zamknięcie przegubowe typu GBS. Są to obejmy wykorzystywane bardzo wymagających warunkach środowiskowych. Stosuje się je przy budowie maszyn, przemyśle chemicznym, górnictwie czy transporcie kolejowym.

Opaski z zamkiem zatrzaskowym typ „EF” (Easy Fit), jak sama nazwa wskazuje, ze względu na właściwości elastyczne, służą do mocowania sprężystych i półsztywnych kanałów w systemach wentylacyjnych. Taśmy z zamkami do samodzielnego montażu typ EB (Endless Band) przydadzą się z kolei wtedy, gdy sami chcemy dopasować odpowiedni rozmiar opaski. Będą też idealne do wszelkiego rodzaju prac konserwacyjnych.

Opaski kominowe (do spawania) posiadają jeden zacisk i spaw z pojedynczą śrubą. Takie rozwiązanie sprawia, że przy użyciu powstaje jednolita konstrukcja bez szczelin, przez które może przedostać się dym. Opaski zaciskowe typ „RUBBER” odznaczają się dużą elastycznością, dzięki czemu możemy nimi zamocować pożądaną ilość rur czy kabli. Gumowa powłoka tworzy dodatkową izolację. Opaski akumulatorowe posłużą z kolei do mocowania wszelkiego rodzaju akumulatorów, gaśnic czy butli tlenowych. Posiadają specjalny uchwyt montażowy, a także zdolność akumulowania ciśnienia.

Przy wyborze odpowiedniej opaski należy kierować się też oznaczeniem jej podatności na korozję. Oznacza się ją literą W, po której kolejno następuje cyfra od 1 do 5. Im niższa wartość, tym opaska będzie bardziej odporna na rdzę, gdyż większa ilość tworzących jej części jest wykonana z nierdzewnej stali ocynkowanej.

Posiadamy:

Dostawcy posiadają: