Jakie są właściwości materiałów, z których powstają nakrętki specjalne?

Nieustanny rozwój technologii sprawia, że z każdym rokiem zwiększa się zapotrzebowanie na niestandardowe części złączne do maszyn i urządzeń wykorzystywanych w bardzo rozmaitych branżach rynku, takich jak m.in. motoryzacja, kolejnictwo, energetyka, górnictwo czy też sektor budowlany. Konwencjonalne rozwiązania bardzo często nie zdają jednak egzaminu w przypadku nowatorskich i wyjątkowo nietypowych przedsięwzięć.

Jedną z odpowiedzi na ten stan rzeczy są właśnie nakrętki specjalne, czyli szczególny rodzaj elementów złącznych, produkowany na zlecenie klienta, z uwzględnieniem indywidualnych, wymaganych przez niego cech. Nakrętki tego typu są w pełni dostosowywane do potrzeb określonego projektu. Czynnikiem równie ważnym jak poziom dopasowania tych elementów do specyfiki inwestycji jest także ich jakość, która podczas dokonywania czynności modyfikacyjnych – w przypadku materiałów słabszej jakości – mogłaby ucierpieć. Z tego powodu w dzisiejszym wpisie skupimy się na podsumowaniu właściwości materiałów wykorzystywanych przez naszą firmę do produkcji nakrętek specjalnych.

Z jakich materiałów produkujemy nakrętki specjalne?

Bazując na długoletnim doświadczeniu w branży, olbrzymiej wiedzy pozyskanej na przestrzeni tego czasu oraz niezwykle bogato wyposażonym zapleczu sprzętowym, jesteśmy w stanie wykonywać nakrętki specjalne z bardzo rozmaitych tworzyw. Najczęściej jednak korzystamy z materiałów, takich jak stal nierdzewna, aluminium, brąz, miedź, tytan oraz materiały stopowe. Na życzenie klienta możemy także wyprodukować dany element z uwzględnieniem dodatkowej powłoki ochronnej, w postaci m.in. ocynku ogniowego lub galwanicznego, czy też technologii Delta Magni, Dacromet, Delta Protect i Geomet.

Cechy materiałów stosowanych do produkcji nakrętek specjalnych

W zależności od zgłoszonych przez danego klienta potrzeb i ogólnej specyfiki docelowo realizowanego projektu, materiały przeznaczone do wytworzenia określonej nakrętki specjalnej mogą odznaczać się cechami takimi jak:

 • wysoka wytrzymałość na codzienną eksploatację, umożliwiająca przetrwanie elementów w stanie niezmienionym mimo częstego i intensywnego użytkowania,
 • wzmocniona ochrona przed procesem korodowania,
 • bardzo duża odporność na uszkodzenia fizyczne oraz oddziaływanie tłuszczów, kwasów i innych agresywnych substancji chemicznych, wykorzystywanych na potrzeby przemysłu,
 • przystosowanie do kontaktu z żywnością i artykułami spożywczymi,
 • stabilna oraz odporna na odkształcenia struktura zarówno zewnętrznych części nakrętek specjalnych, jak i ich wewnętrznych gwintów złącznych,
 • szeroki zakres tolerowanych temperatur otoczenia – od bardzo niskich, po skrajnie wysokie,
 • łatwość utrzymania w czystości.

Ponadto wszystkie specjalne elementy, modyfikowane przez nas na potrzeby konkretnych realizacji, charakteryzują się dopasowaniem do wszelkich istotnych standardów, wyznaczanych przez funkcjonujące na obszarze Unii Europejskiej instytucje normalizacyjne.
Nakrętki specjalne – zakres dostępnych możliwości

Przy nowoczesnym i odpowiednio dużym parku maszynowym możliwe jest produkowanie nakrętek specjalnych zgodnych z niemal dowolną specyfikacją projektową. Decydując się zatem na zakup elementów produkowanych na indywidualne zamówienie klienta, ma on prawie nieograniczone możliwości w kwestii dostosowania ich do swoich potrzeb. Najczęściej jednak – jeśli chodzi o nakrętki specjalne – w zakresie dokonywanych ustaleń mieszczą się cechy takie jak:

 • długość i kształt produktu oraz jego wewnętrznego gwintu złącznego,
 • typ, średnica i liczba zwojów gwintu,
 • wielkość i rodzaj nacięć,
 • materiał wykonania elementu oraz sposób jego wykończenia.

Powyższe parametry produktu to tylko jego najważniejsze właściwości. Jeżeli więc klient życzy sobie jakichkolwiek innych cech elementu, dostosowanych do specyfiki danego przedsięwzięcia, w olbrzymiej większości przypadków będzie to wykonalne.

Na zakończenie warto także dodać, że otrzymane przy użyciu profesjonalnych oraz precyzyjnych narzędzi nakrętki specjalne cechować się będą nie gorszymi, a często nawet lepszymi właściwościami fizycznymi niż ich pierwotne odpowiedniki.

Posiadamy:

Dostawcy posiadają: