od 01.01 jesteśmy użytkownikami systemu KSeF.

Jaka powinna być linka nierdzewna do balustrad?

Liny ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w rozwiązaniach architektonicznych najczęściej na trzy sposoby: jako siatki lub inne tego typu ogrodzenia terenu, jako konstrukcje fasadowe i ogrodowe, a także jako balustrady czy wypełnienia do nich. W tym ostatnim przypadku linka nierdzewna sprawdza się znakomicie na wszelkiego rodzaju jednostkach pływających.

Tym, co ma szczególne znaczenie przy balustradach, jest wytrzymałość całej struktury z linki. Z oczywistych powodów balustrada na statkach bywa narażona na kontakt z wodą. Dlatego właśnie nie może być wykonana z materiału podatnego na korozję. Wypełnienie balustrady linką nierdzewną pozwala uniknąć problemów związanych z niszczeniem się konstrukcji. Warto ponadto pamiętać, że stal nierdzewna wyróżnia się wyjątkową odpornością na działanie rozcieńczonych kwasów, roztworów alkalicznych i czynników atmosferycznych. Podczas rejsu trzeba wziąć pod uwagę różne warunki podróży, a stal chroniąca przed korozją pozwoli lepiej przygotować się na wszelkie zmienne.

lina nierdzewna WS6X36

Nawet jeśli linka nierdzewna służy do stworzenia balustrady w budynku, jej właściwości okazują się niezastąpione. Architekci bardzo cenią stal odporną na korozję ze względu na jej uniwersalność i wytrzymałość. Uszkodzenia mechaniczne (uderzenia, zadrapania, próby wygięcia) bardzo rzadko zostawiają ślad na powierzchni balustrady. Na dodatek z łatwością można je naprawić lub zamaskować. Balustrada z linką nierdzewną jest niewrażliwa na wysokie temperatury, w związku z czym znajduje swoje zastosowanie także w sektorze produkcyjnym czy przemyśle wydobywczym.

Estetyczne wykończenie balustrad

Do głównych zalet stali nierdzewnej zalicza się ponadto jej wysokie walory estetyczne. Można z nią zrobić dosłownie wszystko – zarówno elementy osprzętu żeglarskiego, jak i właśnie wypełnienia do balustrad. Jednak nie każda linka nierdzewna prezentuje się równie znakomicie.

Aby zyskać pewność, że stal będzie spełniać standardy wymagane przez architektów, należy zaopatrywać się u sprawdzonych producentów. Najlepiej takich, którzy tworzą linki nierdzewne z myślą o zastosowaniu ich przy balustradach. To gwarantuje otrzymanie produktu na odpowiednio wysokim poziomie. Dzięki temu balustrady będą wyglądać bardzo okazale, zdobiąc budynek czy statek. Duże znaczenie ma również możliwość dowolnej obróbki takiej stali – pomalowanie jej lub uformowanie w wymyślne kształty.

Kwestia bezpieczeństwa

Linka nierdzewna ogrywa niebagatelną rolę w zabezpieczaniu balustrady i osób, które z niej korzystają. Przede wszystkim utrzymuje konstrukcję w taki sposób, aby była stabilna. Jakiekolwiek poruszenie balustrady może stać się zagrożeniem dla ludzi, dlatego tak ważne jest mocne wypełnienie. Z innej strony linka nierdzewna chroni przed przypadkowymi upadkami – jeśli się zdarzą, nie ma szans aby ktokolwiek zrobił sobie większą krzywdę. Na dodatek tzw. pełna balustrada zapobiega wypadnięciu upuszczonych przedmiotów osobistych.

Z tego właśnie względu linki ze stali nierdzewnej są najlepszym sposobem zabezpieczenia otoczenia.

Pozostałe zalety i warianty balustrad wypełnionych linką nierdzewną

Projektanci bardzo często zwracają uwagę na rozwiązania, które gwarantują długą żywotność ich realizacjom. Linki odporne na korozję potrafią wytrzymać dziesiątki lat w niezmiennym stanie. Dlatego są tak chętnie wykorzystywane w architekturze. Są też jednym z tańszych rozwiązań, jeśli weźmie się pod uwagę ich żywotność i brak konieczności specjalnej konserwacji.

Dodatkową zaletę stanowi możliwość łączenia linek nierdzewnych z innymi materiałami, takimi jak cegła, szkło czy kamień, co zwiększa ich walory estetyczne. W połączeniu z łatwością, z jaką można ukształtować stal nierdzewną w różne wzory, daje to nieograniczone możliwości projektowe.

Ciekawym wariantem linek odpornych na korozję są linki stalowe w otulinie PCV. Elastyczność PCV umożliwia bardziej komfortowe zastosowanie, a także daje lepszy efekt wizualny. Tworzywo PCV nie zmniejsza parametrów znajdującej się w środku stali nierdzewnej. Poprawia za to wrażenia płynące z dotyku.

Posiadamy:

Dostawcy posiadają: