Obejma zaciskowa nierdzewna z gumą – gdzie znajduje zastosowanie?

Możliwości wykorzystania obejm zaciskowych jest tak wiele, że trudno wskazać jedną branżę, w której sprawdzałyby się one najlepiej. Żeby jednak lepiej zrozumieć, dlaczego tego typu osprzęt cieszy się taką popularnością, warto zaznajomić się z jego konstrukcją. Obejma zaciskowa to bowiem wyjątkowy osprzęt.

Zasada działania i wykonanie

Obejmy wykonuje się przede wszystkim z różnorodnych metali. Znaczącą przewagą charakteryzują się produkty ze stali nierdzewnej. Dzięki czemu będzie ona odporna na korozję oraz wyraźnie trwalsza. Pozostałe rodzaje materiałów sprawdzają się wyłącznie w sprzyjających warunkach, np. domowych. Nie jest to jednak zasada – jeśli obejma zaciskowa będzie mieć kontakt z wodą, chociażby w łazience, to nie warto kupować innej, niż nierdzewną. Obejmy występują też z różnymi dodatkami. Zaliczają się do nich gumowe wkładki. To znacznie poszerza funkcjonalność produktów.

Typowa obejma kształtem przypomina niedomknięty pierścień. Zaokrąglone brzegi służą do ochrony przewodów. Jak montuje się obejmy zaciskowe? To całkiem proste. Wystarczy połączyć ze sobą dwa końce przewodów (np. rur), ustawić w miejscu łączenia obejmę i docisnąć ją przy pomocy śrub. Nie muszą być to koniecznie przewody wymagające połączenia. Obejmy zaciskowe są znacznie bardziej wszechstronne.

Przykładowe zastosowania

Obejma zaciskowa nierdzewna z gumą przyda się wszędzie tam, gdzie trzeba uszczelnić instalację gazową lub wodną, dzięki niej zapewnia się bezpieczeństwo pracy przewodów. Połączenie nierdzewnej stali wraz z gumą nie tylko zapobiega rozszczelnieniu instalacji, ale również zapewnia jej długotrwałe działanie. Kontakt z wodą nie narusza struktury obejm zaciskowych, przez co nie trzeba się martwić o ewentualne awarie. Z kolei guma ściśle przylega do miejsc łączenia, a to uniemożliwia przedostawanie się gazów lub cieczy.

Obejmy z gumową powłoką tworzą efekt izolacyjny. To bardzo praktyczne rozwiązanie w przypadku mocowania kabli. Uniemożliwiają przewodzenie prądu elektrycznego, co doskonale zabezpiecza dane miejsce. Nie mniej istotna jest ich drugorzędna rola, czyli porządkowanie kabli w taki sposób, aby nie przeszkadzały.

Uniwersalna obejma zaciskowa

Podsumowując gdzie znajduje swoje zastosowanie nierdzewna obejma z gumą? Najczęściej wykorzystuje się ją przy produkcji (np. samolotów, samochodów, statków, maszyn produkcyjnych) oraz w budownictwie. Nietoksyczne materiały sprzyjają też użytkowaniu w przemyśle spożywczym czy farmaceutycznym. Równie dobrze sprawdza się przy tworzeniu klimatyzacji czy wentylacji. Obejma zaciskowa z gumową powłoką jest więc bardzo wszechstronna.

Posiadamy:

Dostawcy posiadają: