Bloczki do lin żeglarskich – charakterystyka

Osprzęt żeglarski musi być najwyższej jakości – jest to stwierdzenie, z którym z pewnością zgodzi się każda osoba, posiadająca doświadczenie w pływaniu jachtami po różnego rodzaju akwenach wodnych. Precyzyjnie wykonany sprzęt gwarantuje bezpieczeństwo załodze oraz zwiększa wygodę żeglowania, ułatwiając wykonywanie rutynowych czynności na pokładzie.

Znajdujące się na jachcie liny bardzo często przechodzą przez rozmaite bloczki. Elementy te muszą być więc wykonane z najlepszych materiałów, takich jak stal nierdzewna czy aluminium. Powinny też wytrzymywać działającą na nie siłę, nie odkształcać się i zachowywać doskonałe parametry pracy przez długi czas. Najlepsze bloczki do lin żeglarskich charakteryzują się niskim współczynnikiem tarcia, dzięki czemu liny przechodzą przez nie z łatwością i nie przecierają się. Są to elementy w miarę lekkie, więc nie obciążają takielunku, a przy tym można je bez problemu wymienić, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Praca na pokładzie, zwłaszcza w trudnych warunkach pogodowych, wymaga zupełnego skupienia. Dlatego dobrze dobrany osprzęt z wysokiej jakości materiałów znacznie usprawnia i te proste, i bardziej skomplikowane zadania, z którymi przyjdzie się zmierzyć załodze.

Różne rodzaje bloczków do lin żeglarskich

W ofertach producentów można natrafić na bardzo wiele typów bloczków do lin żeglarskich. Spotyka się bloczki pojedyncze, podwójne, wiolinowe, holt, szeregowe, taliowe, stojące, zwrotne i wiele innych, również wykonywanych na indywidualne zamówienie klientów. Znajdujące się w nich rolki nylonowe muszą być wytrzymałe, a do tego posiadać doskonałej jakości łożyska. W ten sposób żeglarze mogą być pewni, że osprzęt spełni swoje zadanie, bez względu na panujące warunki i sytuacje, w jakich znajdzie się jacht.

Bloczki do lin żeglarskich posiadają szereg parametrów, dzięki którym można sprawdzić czy będą pasować do konkretnej łodzi. Przede wszystkim podawana zostaje średnica rolki, następnie producenci przekazują informacje na temat średnicy liny, która będzie przechodziła przez bloczek. Wartości te podawane są w milimetrach. Ostatnim parametrem, niezwykle istotnym, jest obciążenie, jakie bloczek jest w stanie wytrzymać, wyrażane w kilogramach. Do tego mogą również dochodzić bardziej szczegółowe dane, takie jak obciążenie pracy czy obciążenie niszczące oraz waga produktu.

Warto dokładnie sprawdzić, z jakich materiałów wykonane są wszystkie elementy bloczków do lin żeglarskich, zanim podejmie się ostateczną decyzję zakupową.

Posiadamy:

Dostawcy posiadają: