Zastosowanie kółek poziomujących

Wiele przedmiotów użytku domowego czy biurowego wymaga czasem pewnego wyrównania. Dzieje się tak z różnych powodów, najczęściej ze względu na krzywe podłoże. Czasem jednak zdarza się, że elementy wolnostojące ulegają uszkodzeniom, które sprawiają że przestają pełnić swoją pierwotną funkcję. Chwiejny fotel czy stół może nawet stać się niebezpieczny dla korzystających z niego osób.

W takim przypadku niezbędne okazują się nóżki poziomujące, które w bardzo prosty sposób wyrównają wszystkie meble. Za ich pomocą można przywrócić stabilność wszystkich mebli – od stołów, przez krzesła aż po kanapy czy szafy i komody. Trwałość nóżek poziomujących wykonanych ze stali nierdzewnej lub innego, podobnie wytrzymałego materiału sprawia, że stają się one elementem mogącym zastąpić oryginalną nogę mebla na długie lata. Nie trzeba ich również wymieniać, ponieważ zużywają się bardzo wolno.

Do mebli o gabarytowych rozmiarach trzeba umieć dostosować nóżki. Tutaj najważniejszym wyznacznikiem będzie solidne wykonanie. Nóżki poziomujące muszą wytrzymać nawet bardzo duże obciążenie, na które składa się nie tylko sam mebel, ale również jego zawartość. Dobór odpowiednio skonstruowanego akcesorium opiera się głównie na wiedzy o materiale, z jakiego został stworzony oraz dopuszczalnej wadze.

W innych przypadkach nóżki poziomujące można dobierać pod kątem estetycznym. Większość oferowanych na rynku nóżek można nazwać dekoracyjnymi, ponieważ są produkowane z myślą o przestrzeni domowej lub firmowej. Dzięki temu meble zachowują swoje walory estetyczne. Bez problemu wpasowują się w każde otoczenie.

Jak wybrać kółka poziomujące.

Przy kółkach poziomujących zasada doboru pozostaje bardzo podobna. Ich głównym zadaniem jest pomoc w przenoszeniu transportu. Niezmiennie ważna jest ich nośność, czyli maksymalne obciążenie. Ze względu na to, że kółka przydają się przede wszystkim w przedsiębiorstwach, halach magazynowych, hipermarketach czy fabrykach, to muszą być na tyle wytrzymałe, aby unieść nawet kilkaset kilogramów ładunku. Tylko takie modele mogą być naprawdę przydatne w warunkach pracy wymagającej przenoszenia ciężkich towarów.

Ponadto warto wybrać takie kółka poziomujące, które są odpowiednio wyprofilowane. Pomaga to przy manewrowaniu maszyną lub wózkiem transportującym ładunek, ale również w stabilnym ustawieniu ich na podłodze wykazującej się nierównościami. Jeśli kółka umożliwiają profilowanie, to ułatwiają wszelkie prace w magazynie. Dzięki nim można obsługiwać nawet najcięższe ładunki wyłącznie przez jedną osobę.

Kółka poziomujące wyposażone w ręczne hamulce to doskonały pomysł. To dodatkowe zabezpieczenie przed niebezpiecznymi sytuacjami. Chronią również sam towar, który może być bardzo cenny. Oddala to ryzyko przypadkowego zsunięcia się ładunku lub popchnięcia go w niewłaściwą stronę.

Wykorzystanie rolek poziomujących

Rolki poziomujące są bardzo podobne do kółek, ale przydają się nie tylko w warunkach magazynowych. Zazwyczaj mają interesujący kształt, który podwyższa walory estetyczne przymocowanego do niego sprzętu. Sprawdza się więc w każdej sytuacji.

Niektóre meble domowego użytku posiadają właśnie takie rolki poziomujące – np. fotele. Niemniej jednak ich łatwość w montażu oraz uniwersalność zastosowań będzie zadowalająca dla wszystkich, którzy szukają sposobu na przenoszenie ciężkich rzeczy. Zaletą rolek poziomujących jest możliwość dołączenia ich zarówno do mebli podczas przeprowadzki, jak i różnego rodzaju palet.

Mogą być również wyposażone w dodatkowe zabezpieczenie przed zarysowaniem podłogi (np. podkładki filcowe), co powinno zwrócić uwagę osób chcących przeznaczyć je do użytku domowego.

Niezależnie od przeznaczenia zestawów poziomujących należy jeszcze zwracać uwagę na ich normy jakościowe. Wyprodukowane z dobrych materiałów (np. stali nierdzewnej) mogą służyć przez wiele lat, a ich konserwacja pozwala na jeszcze dłuższą eksploatację. Zaopatrzenie się w rolki poziomujące niespełniające wysokich standardów mogą szybko ulec zniszczeniu, narażając ludzi na niebezpieczeństwo. Z tego powodu należy ich szukać wśród sprawdzonych producentów.

Posiadamy:

Dostawcy posiadają:

Z uwagi na pandemię koronawirusa COVID-19 od dnia 16-03-2020
(do odwołania) wprowadzamy dodatkowe środki zapobiegawcze:

  1. Dział obsługi bezpośredniej klientów detalicznych i biznesowych zostaje zamknięty – zamówienia przyjmujemy tylko drogą elektroniczną oraz telefonicznie.
  2. Transport dostaw – towar będzie dostarczony tylko firmami zewnętrznymi.
  3. Odbiór towaru – będzie możliwy tylko po wcześniejszym ustaleniu
    z działem handlowym.
  4. Formy płatności – możliwe tylko przelew, bądź przedpłata (brak płatności gotówkowych).
  5. Biura sprzedażowe pracują w trybie dyżurowym i zdalnym. Oznacza to, że przygotowanie ofert lub odebranie telefonu może potrwać odrobinę dłużej, niż zazwyczaj. Liczymy na Państwa wyrozumiałość i zrozumienie.